Kā korekti atteikt kolēģim lūgumā palīdzēt, ja esmu aizņemts?

Atbild: Aldis Zauls, WIN partners komandas attīstības treneris

Situācijā, kad mēs esam aizņemti ar svarīgu darba uzdevumu un nevaram veltīt laiku cita kolēģa darbu veikšanai, es iesaku izvēlēties vienu no trim variantiem. Jāsaka, ka tie visi ietver piekrišanu palīdzēt, bet gan uz jūsu nosacījumiem.

  • Skaidri pasakiet, kad jūs varēsiet palīdzēt un kāds darba uzdevums šobrīd neļauj jums pievērsties kolēģa lūgumam. Piemēram,
    Jā, es varēšu pārskatīt tavu atskaiti rītdien pēc 12.00, jo šobrīd strādāju pie prezentācijas par mārketinga gada mērķiem.
  • Pasakiet, ka varat palīdzēt, bet tikai daļēji. Piemēram,
    Es šobrīd strādāju pie prezentācijas par mārketinga gada mērķiem, bet man ir laba čekliste atskaitēm, ar kuru varu ar Tevi padalīties. Tā palīdzēs saprast, vai Tavā dokumentā ir iekļauts viss nepieciešamais.
  • Palūdziet kaut ko pretī par savu palīdzību
    Jā, es varu šodien pieķerties Tavai atskaitei, un Tu pa to laiku sagatavo manā vietā piecas atbildes uz sūdzībam, kas šodien iekrita kopējā e-pastā.

Atsakot kolēģim lūgumā, sāciet ar piekrišanu, noformulējiet, kādas ir jūsu iespējas viņam palīdzēt, un miniet konkrētu, specifisku darbu, ar kuru šobrīd strādājat.

Vēlies saņemt mācību piedāvājumu savam uzņēmumam?

Pieteikties