Kas ir drosme?

Ko īsti nozīmē drosme un kā to pielietot?

Atbild drosmes trenere Agnija Šmite

Uzdodot šo jautājumu treniņu dalībniekiem, es pieredzu, ka katram ir sava definīcija, ko viņam nozīmē drosme. Vienam tas ir pateikt “nē” kādam kolēģim vai savam bosam, citam izdarīt izvēli un pieņemt smagu lēmumu, vēl citam tas būs uzdrošināties izteikt savu viedokli, kas nesakrīt ar apkārtējo uzskatiem.

Apkopojot dažādās situācijas, ar kurām nākas saskarties, rakstus un pētījumus par drosmi, man vistuvākā drosmes definīcija ir, ka drosme ir rīcība, kad ir bailes un nav zināms rezultāts!

Svarīgi pievērst uzmanību 3 galvenajiem šīs definīcijas nosacījumiem:

  • Drosme ir rīcība! Tā nav tikai mūsu domas, attieksme vai nodoms. Lai būtu drosme, mums ir jārīkojas.
  • Drosmei vienmēr klātesošas ir bailes, tā ir neiztrūkstoša sastāvdaļa. Tāpēc, ja izjūtat bailes, uzsitiet sev uz pleca un paslavējiet, ka dodaties drosmes virzienā darīt kaut ko jums svarīgu un nozīmīgu.
  • Rīkojoties drosmīgi, mēs nezinām, kāds būs iznākums, tas nav pilnībā drošs un paredzams. Mēs dodamies nezināmajā. Ja iznākums ir zināms, tad tā īsti nebūs drosme, jo būsim palikuši savā ērtajā drošības zonā.

Apzinoties šīs 3 drosmes receptes sastāvdaļas, iespējams, būs vieglāk atpazīt, cik bieži mēs jau esam drosmīgi un izvēlamies rīkoties, neskatoties uz bailēm.

Ja vēlaties savā komandā veicināt drosmi, pamudināt rīkoties, un pārvarēt savas bailes, rakstiet mums un WIN partners komanda sagatavos tieši jūsu vajadzībām piemērotu mācību programmu.

Kā arī aicinām aplūkot programmas, ko iespējams apgūt Agnijas Šmites vadībā. 

 

Vēlies saņemt mācību piedāvājumu savam uzņēmumam?

Saņemt piedāvājumu